Virškinimo sistemos veikla

virškinimo sistemos veikla
virškinimo sistemos veikla

Virškinimo sistemos veikla

Maistas yra visuotinis poreikis, aprūpinantis mūsų organizmą energija ir ištekliais, reikalingais gyvybei palaikyti. Virškinimo sistema mūsų suvalgomą maistą paverčia maistinėmis medžiagomis, kurias organizmas gali pasisavinti ir panaudoti. Virškinimo procesas yra sudėtinga kelionė, kuri priklauso nuo daugelio organų veiklos bei kitų palaikančių veiksnių, kad tinkamai ir sklandžiai veiktų. Pažvelkime atidžiau, kaip veikia virškinimo sistema.

virškinimo sistemos veikla
virškinimo sistemos veikla
virškinimo sistemos veikla
virškinimo sistemos veikla
virškinimo sistemos veikla

TRUMPAI APIE VIRŠKINIMĄ

Maisto pavertimas naudingomis maistinėmis medžiagomis ir energija apima ilgą kelionę per visą virškinimo sistemą (1 pav.). Virškinimas prasideda jau burnoje, kai maistas sukramtomas į mažesnius gabalėlius ir sumaišomas su seilėmis. Seilės gaminasi seilių liaukose, jose yra virškinimo fermentų, kurie padeda toliau skaidyti maistą (2 pav.). Nurijus, sukramtytas maistas nukeliauja žemyn stemple į skrandį, kur susimaišo su su skrandžio sultimis, kuriose yra rūgščių ir fermentų. Skrandis, reguliuoja virškinimo greitį, palaipsniui per kelias valandas išskirdamas suskaidytą maisto mišinį, vadinamą chimusu, į plonąją žarną.(1)

Plonoji žarna yra maždaug 7 metrų ilgio, joje vyksta didžioji dalis virškinimo ir maistinių medžiagų įsisavinimo. (2) kasa gamina daug fermentų, kurie išsiskiria į viršutinę plonosios žarnos dalį. Kepenys nuolat išskiria tulžį, geltonai žalią skystį, kuris padeda skaidyti riebalus. Dalis tulžies patenka tiesiai į viršutinę plonosios žarnos dalį, o likusi dalis kaupiama tulžies pūslėje, kad išsiskirtų kitą kartą pavalgius. fermentai ir tulžis virškina chimusą ir gamina maistines medžiagas, kurias gali įsisavinti  plonosios žarnos sienelės, kai mišinys toliau senka žarnynu.

Kai maistinės medžiagos yra įsisavinamos, likusios atliekos patenka į gaubtinę žarną, pirmąją storosios žarnos dalį. Ji yra 1,5 metro ilgio ir sugeria vandenį iš atliekų, kad susidarytų kietos išmatos. Procesas paprastai trunka apie 36 valandas. gaubtinėje žarnoje taip pat gyvena daugiau nei 100 trilijonų mikrobų ląstelių, apimančių daugiau nei 1000 bakterijų rūšių, bendrai vadinamų žarnyno mikrobiomu. (3). Žmonės turi sudėtingą, simbiotinį ryšį su savo žarnyno mikrobiomu. Mikrobai maitinasi atliekomis storojoje žarnoje ir už tai gamina maistines medžiagas (pvz. trumpos grandinės riebalų rūgštis, tam tikrus B grupės vitaminus, vitaminą K) ir atlieka nepakeičiamą vaidmenį žmogaus medžiagų apykaitos ir imuniteto procesuose. (4) Kietos išmatos iš gaubtinės žarnos patenka į tiesiąją žarną, kur yra laikomos tol, kol tuštinimosi metu yra išstumiamos per išangę, taip užbaigiant virškinimo procesą.

DAŽNAI PASITAIKANTYS VIRŠKINIMO SISTEMOS IŠŠŪKIAI

VIRŠKINIMO SISTEMOS IŠŠŠŪKIAI
VIRŠKINIMO SISTEMOS IŠŠŠŪKIAI
VIRŠKINIMAS
virškinimui

GERIAUSIAS NEOLIFE PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

Yra daug aiškių gyvenimo būdo pasirinkimų, kurie gali padėti pagerinti virškinimo sistemos būklę – sveika mityba, kurioje daug skaidulų, nuolatinis fizinis aktyvumas, streso valdymas ir kt. Visi žino, kad reikia valgyti daug vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų, tačiau dėl įtempto šiuolaikinio gyvenimo ritmo gali būti sunku nuolat laikytis šių mitybos principų. Maisto papildai yra vertinga priemonė, kuri gali padėti.

Kiekvienoje Gerųjų bakterijų Acidophilus Plus kapsulėje yra penki milijardai gyvų organizmų, t.y. tiek naudingų bakterijų kiek 10 porcijų jogurto. Acidophilus Plus suteikia platų penkių rūšių naudingųjų bakterijų spektrą, naudodamas išskirtinę “Gel-Gard” apsaugos sistemą, užtikrinančią bakterijų apsaugą nuo skrandžio rūgšties ir sėkmingą patekimą į žarnyną.

Pro Vitality+ suteikia maistinių medžiagų, esančių tuose maisto produktuose, kurių visos sveikatos priežiūros institucijos rekomenduoja valgyti daugiausiai: lipidų ir sterolių iš neskaldytų grūdų, karotenoidų iš vaisių ir daržovių, omega 3 riebalų rūgščių iš žuvų, taip pat daugybę svarbiausių vitaminų ir mineralų.

Alavijų gėrimas “Aloe Vera Plus” padeda rehidratuoti organizmą ir leidžia pasinaudoti raminamuoju alavijų sulčių poveikiu.

 

KAD GALĖTUME MĖGAUTIS MAISTU

Sakoma, kad greičiausias kelias į žmogaus širdį eina per skrandį, todėl svarbu įsitikinti, kad skrandis gali atlaikyti tai, kas jo laukia, kitaip rezultatai gali būti ne tokie malonūs, kaip tikėtasi. 

Čia pateikiau daug informacijos, kurią reikėjo suvirškinti, tačiau šie patarimai iš tiesų gali gali turėti įtakos tam, ar mėgausitės maistu, ar po kelių valandų dėl jo gailėsitės. Sveikos virškinimo sistemos palaikymas padeda užtikrinti tinkamą virškinimą, maistinių medžiagų įsisavinimą, atliekų pašalinimą bei daug kitų gerą savijautą veikiančių faktorių.

VIRŠKINIMO SISTEMA
VIRŠKINIMAS
Akcija!
Original price was: 71,40 €.Current price is: 67,00 €.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *